EMS w walce z cellulitem

EMS w walce z cellulitem

 

EMS na cellulit,

Cellulit to choroba metaboliczna charakteryzująca się nierównomiernie ukształtowanymi bruzdami i grudkami na skórze. Zazwyczaj cellulit pojawia się na nogach lub pośladkach i powstaje na skutek wzrostu komórek tłuszczowych. Pojawia się wtedy, gdy tłuszcz, który nie został spalony, jest gromadzony lub występuje zatrzymanie wody i brak drenażu.

Oprócz wpływu, jaki cellulit ma ze względu na swój wygląd, ważne jest jego leczenie, ponieważ może powodować poważne problemy zdrowotne. Czy można go zapobiec lub przyspieszyć jego zniknięcie za pomocą elektrostymulacji mięśni w okolicach pośladków lub obszarach dotkniętych cellulitem? Czy elektrostymulacja pomoże pozbyć się cellulitu w obszarze ud?

Wpływ cellulitu na zdrowie

Niekiedy otyłość jest łączona z cellulitem, ale warto zauważyć, że jego pojawienie się nie jest związane z nadwagą. Faktycznie są to dwie odrębne jednostki (co oznacza, że ​​gubisz wagę, nie gubisz cellulitu). Pojawienie się cellulitu jest spowodowane nadmierną produkcją hormonów, co powoduje, że komórki tłuszczowe przestają działać prawidłowo. Niektóre czynniki, które sprzyjają pojawianiu się cellulitu, to:

 1. Siedzący tryb życia.
 2. Spożywanie sztucznych hormonów, takich jak estrogeny.
 3. Bardzo obcisłe ubrania.
 4. Dieta zawierająca nadmierną ilość sodu.
 5. Naturalne zmiany, takie jak okres dojrzewania czy ciąża.

  Co więcej, w zależności od wyglądu skóry, możemy wyróżnić różne typy cellulitu:
  1. Twardy cellulit Związany z zaburzeniami hormonalnymi, może być towarzyszony rozstępami i pojawiać się u młodych kobiet, nawet jeśli uprawiają sport. Ten typ cellulitu nie jest widoczny gołym okiem, ale można go zauważyć, gdy go uciskamy; może pojawiać się na udach, kolanach lub biodrach, tworząc te znane "saddlebags" (czyli grube uda).

  2. Miękki cellulit Zazwyczaj pojawia się u osób w wieku od 30 do 35 lat prowadzących siedzący tryb życia. Jest widoczny gołym okiem i może występować w różnych miejscach, takich jak uda, twarz, ramiona, pośladki i nawet na plecach. Ten typ cellulitu powoduje, że skóra jest bardziej wiotka niż zwykle.

  3. Obrzmiały cellulit Ten typ cellulitu jest rzadki i jego pojawienie się powinno być traktowane poważnie. Może pojawić się w dolnych kończynach i być bolesny w dotyku. Powoduje obrzęk, a jego główną cechą jest to, że przypomina skórkę pomarańczową.

  4. Mieszany Dowolny z tych typów cellulitu może występować razem, tworząc przypadek mieszanej cellulitu. W przypadku tego typu cellulitu nie mówimy już o przypadku wymagającym leczenia medycznego lub zmian estetycznych, ale o poważnym przypadku, który wymaga interwencji chirurgicznej.

  Urządzenie EMS na cellulit

  Elektrostymulacja jest jedną z najpopularniejszych metod wzmacniania mięśni dzisiaj, zarówno z powodów estetycznych, jak i zdrowotnych. EMS ma również liczne korzyści.

  Jego zdolność do oddziaływania na komórki tłuszczowe i mięśnie, pozwalając im na utlenianie i zwiększanie zdolności drenażu płynów i tłuszczu, sprawiła, że narzędzie to stało się doskonałym sojusznikiem dla wielu terapii.

  Ems na cellulit, działa zwłaszcza we wczesnych stadiach jego pojawienia się. Jednak nie powinieneś polegać wyłącznie na tym narzędziu; musisz połączyć system EMS z zdrowym stylem życia, aby wzmocnić efekt i osiągnąć zamierzony cel.

  Uważaj! Istnieje fałszywe przekonanie, że ​​aby pozbyć się cellulitu za pomocą elektrostymulacji, wystarczy dodać ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie lub jakikolwiek trening kardio. Ale aby osiągnąć pozytywne wyniki, musimy również wykonywać ćwiczenia anaerobowe, takie jak podnoszenie ciężarów, przysiady czy wykroki.

  Dlatego możesz zacząć rozgrzewać się ćwiczeniami aerobowymi i kontynuować trening ćwiczeniami metabolicznymi. W ten sposób Twoje ciało pozwala komórkom na drenaż tłuszczu i wody, które powodują cellulit. Połącz kostium elektrostymulacyjny Wiemspro z aktywnością fizyczną, a osiągniesz znacznie szybsze i skuteczniejsze wyniki.

  Elektrostymulacja i masaż antycellulitowy

  W poprzednim rozdziale wspomnieliśmy, dlaczego ważne jest połączenie ćwiczeń z elektrostymulacją. W tym rozdziale pokażemy inny obszar, w którym możemy uzyskać skuteczne wyniki dzięki systemowi EMS i pozbyć się cellulitu lub zapobiec jego pojawieniu się.

  Salony masażu stosują elektrostymulację w połączeniu z masażami poprawiającymi krążenie krwi i drenaż limfatyczny. Co więcej, powodują rozpad komórek tłuszczowych, które powodują cellulit.

  Wśród masażów proponowanych przez kliniki, te do regeneracji po wysiłku fizycznym, stosowane z odpowiednią intensywnością i w połączeniu z użyciem elektrod na obszarach dotkniętych cellulitem, głównie na pośladkach i nogach, wywołują efekt przeciwcellulitowy z postępującymi efektami.

  Jak zapobiegać cellulitowi? Aby zapobiec pojawianiu się cellulitu, wystarczy wprowadzić zmiany w swojej codziennej rutynie lub utrzymywać zdrowe nawyki, które już masz. Oto kilka konkretnych wskazówek:
  1. Pij dużo wody.
  2. Nie spożywaj zbyt dużej ilości alkoholu ani kawy.
  3. Nie jedz dużej ilości żywności o wysokiej zawartości sodu.
  4. Nie pal.
  5. Spożywaj dietę bogatą w potas oraz witaminy C i E.
  6. Regularnie ćwicz.
  7. Przyjmuj kąpiele zimną wodą.

  Jeśli będziemy przestrzegać tych czynników i połączymy je z elektrostymulacją, poprawimy zdolność do zapobiegania lub rozwiązywania problemów związanymi z cellulitem.

  Dzieje się tak dlatego, że system EMS wzmacnia wewnętrzne mięśnie, ale istnieje również specjalistyczne oprogramowanie i sprzęt do zwalczania tego problemu, takie jak system elektrostymulacji mięśni Wiemspro.

  Wiems EMS na cellulit Wiems przez lata pracował nad stworzeniem i doskonaleniem idealnego narzędzia do zapobiegania kontuzjom, ich leczeniu, poprawianiu samopoczucia i zdrowia, a także zwalczaniu cellulitu.

  Narzędzia EMS firmy Wiems są przygotowane do pomocy w ćwiczeniach najbardziej ukrytych mięśni i włókien mięśniowych ludzkiego ciała, umożliwiając Ci pracę nad częściami, które nie mogą być lub są trudniejsze do ćwiczenia bez elektrostymulacji.

  EMS na cellulit działa. Dzięki użyciu elektrod i narzędzi dostarczanych przez Wiemspro będziesz w stanie pracować nad obszarami ciała dotkniętymi cellulitem, co doprowadzi do poprawy lub nawet zapobiegania jego pojawieniu się.

  Pakiet składa się z kostiumu z elektrodami, które są całkowicie elastyczne i wygodne, dzięki technologii bezprzewodowej. Dodatkowo pozwala on monitorować całą sesję treningową, ponieważ rejestruje aktywność w czasie, dzięki czemu możesz porównywać wyniki lub przejrzeć swoją pracę.

  Podsumowując, cellulit nie jest bezpośrednio związany z otyłością. Raczej jest to spowodowane złymi nawykami, które przyczyniają się do złego stanu zdrowia. Nie chodzi tylko o wygląd; może to również powodować poważne problemy, jeśli nie dbasz o swoje ciało i kondycję fizyczną.

  Musisz unikać spożywania żywności o wysokiej zawartości sodu, przestać palić i pić alkohol, nie przesadzać z kawą, a także regularnie uprawiać aktywność fizyczną, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji i aktywności.

  Podczas wykonywania ćwiczeń spróbuj połączyć je z elektrostymulacją, co zwiększy efektywność Twojego treningu. Jeśli dodatkowo dodasz masaż ukierunkowany na eliminację cellulitu do stosowania elektrostymulacji mięśni, szybciej się go pozbywasz.

  Powrót do blogu

  Zostaw komentarz