SKILLX

To trening obwodowy nowej generacji oparty o ćwiczenia na stacjach, pracy w strefach tętna i możliwości kontrolowania swoich postępów treningowych dzięki czujnikom tętna i aplikacji MyWellness.

Ta metoda treningu, pozwala Ci na zbudowanie Twoich podstawowych sportowych filarów: Mocy, Zwinności, Wytrzymałości i Szybkości. 

SkillX to trening nastawiony na realizację potrzeb każdego uczestnika, ale również na jak najlepsze dopasowanie do ich możliwości.

Dlatego trening jest odpowiedni dla osób o róznym stopniu zaawansowania - od początkujących do trenujących regularnie.

 • Zajęcia grupowe skillx pozwalają kształtować kilka umiejętności - szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość.

  SZYBKOŚĆ

  Trening skoncentrowany na przyspieszeniu ruchu i kształtowaniu wytrzymałości przez odpowiednio dobrane ćwiczenia.
 • Dzięki budowaniu wytrzymałości możliwe jest osiągnięcie lepszych wyników w sportach takich jak maratony, czy kolarstwo.

  WYTRZYMAŁOŚĆ

  Stymuluj swoje ciało i zmuszaj je do zwiększania wytrzymałości swoich mięśni poprzez ćwiczenia angażujące wiele grup mięśni w stałym tempie lub w intensywnych odstępach czasu.
 • Trening zwinności jest idealny dla osób grających w sporty zespołowe - piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę, w której bardzo istotna jest ta umiejętność.

  ZWINNOŚĆ

  Trenuj tą umiejętność dzięki ćwiczeniom, które wymuszają częstą zmianę prędkości i pozycji podczas treningu. Ten treningu wymusza dostosowanie się do nich, co zwiększa Twoją zwinność.
 • Siła pozwala budować kolejne filary - wytrzymałość, zwinność i szybkość, dlatego zajęcia grupowe SkillX są w dużej mierze ukierunkowane na tą cechę.

  SIŁA

  Program ten łączy ćwiczenia nastawione na różne rodzaje treningu siłowego - ciężkiego, pulsometrycznego czy balistycznego, wykonywany jest z submaksymalnymi obciążeniami i maksymalną prędkością.
Aplikacja w telefonie pozwala na monitorowanie postępów w treningu nie tylko na zajęciach SkillX, ale również każdej Twojej aktywności.

TEAMBEATS

Monitoruj swoje postępy dzięki aplikacji Teambeats! W trakcie treningu monitory tętna, które będziecie mieć na ręce lub klatce piersiowej będą przesyłały dane do aplikacji, to pozwoli Wam na bieżąco monitorować swoją pracę podczas ćwiczeń. 

Znajdziesz tam wszystkie najważniejsze parametry Twoich treningów, nie tylko tych wykonanych na siłowni czy podczas zajęć, ale również tych wykonanych w domu czy na zewnątrz, wystarczy że podłączysz aplikację, np. Google Fit.

Grafik SkillX

Pytania i odpowiedzi

Jak zapisać się na zajęcia?

Na zajęcia zapisujemy się przez aplikację firmy Technogym - MyWellness, link do aplikacji możemy wysłać na Twój telefon. Dzięki założeniu tam konta będziesz mógł śledzić swoje tętno na ekranie podczas treningu, na koncie zapisują się również wszystkie Twoje treningi. W aplikacji jest również dostępny grafik naszych zajęć.

Jaki jest stopień trudności zajęć? Czy osoba początkująca może w nich uczestniczyć?

Forma zajęć SkillX sprawia, że osoby na każdym poziomie zaawansowania mogą brać udział w zajęciach. Zawsze staramy się pokazywać łatwiejsze/trudniejsze wersje danego ćwiczenia, tempo czy wybrany ciężar można dopasować również do swoich możliwości.

Podczas całych zajęć na sali jest obecny trener, który tłumaczy przebieg treningu i pomaga w wykonaniu ćwiczeń. Dodatkowo wszystkie ćwiczenia są przez cały czas widoczne na ekranie.

Do czego służy czujnik tętna?

Czujniki tętna, które od nas dostajecie (możecie również przynieść swoje) pozwalają nam na bieżąco monitorować Wasze tętno podczas zajęć, dzięki temu w jakiej strefie tętna pracujecie - czy Wasz organizm w danym momencie znajduje się w strefie spalania tkanki tłuszczowej, przyspieszania metabolizmu czy budowania wydolności. Dzięki temu również Wy wiecie na jakie cele pracujecie w danym momencie, a po treningu możecie sprawdzić strefy tętna z całych zajęć oraz ile kalorii udało się spalić.

Jaką formułę mają zajęcia SkillX?

SkillX ma formę treningu obwodowego, dzielimy się na stacje na których wykonujemy określone ćwiczenia. Najczęściej treningi są ogólnorozwojowe - staramy się w trakcie nich budować wytrzymałość, siłę i wydolność.

Każde zajęcia poprzedza rozgrzewka, później zaczynamy część właściwą i kończymy rozciąganiem po treningu dla lepszej regeneracji.