Trening Personalny

Indywidualnie dopasowane treningi i ćwiczenia, których celem jest zrealizowanie założonych celów i postanowień, to właśnie ogromna zaleta treningu personalnego. W czasie treningu przez cały czas korzystasz z opieki trenera, który pomoże Ci zacząć przygodę ze sportem, pokaże jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, a także sprawi, że żaden trening nie będzie nudny i dodatkowo Cię zmotywuje. 

Trening personalny Bielsko - Biała pozwoli Ci również szybciej zrealizować Twoje założenia, a to będzie możliwe nie tylko dzięki odpowiednio dopasowanym ćwiczeniom, ale również możliwości skorzystania z porad związanych z aktywnością poza siłownią czy z dietą.

W naszym studiu możesz na bieżąco monitorować swoje postępy dzięki możliwości wykonywania szczegółowej analizy składu ciała.

Analiza Składu Ciała

Analiza składu ciała pozwala nam w bardziej wiarygodny sposób monitorowac postępy związane z treningiem i dietą.

Dzięki analizatorowi widzimy zmiany nie tylko w wadze, która nie zawsze jest miarodajna. Otrzymujemy informacje na temat zawartości tkanki mięśniowej i tłuszczowej w ciele.

Możemy również sprawdzić poziom tłuszczu trzewnego czy zawartość wody i minerałów.

Dzięki temu możemy wysuwać odpowiednie wnioski na temat treningu i diety i wprowadzać odpowiednie zmiany.

Pytania i odpowiedzi

Ile trwa trening personalny?

Trening personalny zazwyczaj trwa około 1h do 1,5h. Podczas całego treningu opiekuje się Tobą trener personalny, który pokazuje Ci kolejne ćwiczenia dopasowując je do Twoich możliwości oraz tłumaczy poprawna technikę ich wykonania.

Jak wygląda pierwszy trening personalny?

Podczas pierwszego treningu ustalamy jakie masz cele związane z treningiem, czy zależy Ci na poprawie samopoczucia, większej sprawności, wyrzeźbieniu sylwetki czy zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pokażemy Ci podstawowe ćwiczenia wykorzystując maszyny na siłowni i inne akcesoria. Pierwsze treningi mają za zadanie ogólne wzmocnienie mięśni i przyzwyczajenie ciała do treningu, kolejne są ukierunkowane na najważniejsze dla Ciebie cele.

Dla kogo jest trening personalny?

Trening personalny pozwala realizować różnorodne cele, dlatego nie jest ważne czy jesteś początkujący czy już trenujesz.

Osoby, które nigdy nie trenowały dzięki trenerowi dowiadują się jak poprawnie ćwiczyć, nie muszą się zastanawiać czy dane ćwiczenie jest odpowiednie lub jak zrealizować cel, który sobie postawiły.

Z kolei osoby, które już trenują dzięki treningowi personalnemu mogą poznać nowe formy ćwiczeń, dowiedzieć się nieco więcej na temat swojego treningu, poprawić technikę, a może zmodyfikować swoje podejście do ćwiczeń by jeszcze szybciej osiągać efekty.

Jakie efekty można uzyskać dzięki treningowi personalnemu?

Trening personalny pozwala Ci:

  • poprawić ogólną sprawność,
  • zbudować większą siłę i wytrzymałość,
  • zbudować masę mięśniową,
  • wyrzeźbić sylwetkę,
  • zredukować ból, np. pleców dzięki wzmocnieniu mięśni,
  • przyspieszyć efekty diety,
  • wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję wagi.

Dzięki treningowi personalnemu możesz również zrealizować inne cele:

  • dzięki różnorodnym ćwiczeniom pozwala Ci uzyskać dalsze efekty treningowe w sytuacji kiedy Twoje mięśnie przyzwyczaiły się już do treningu, który zazwyczaj robisz,
  • przygotowanie do zawodów sportowych - warto pamiętać, że trening siłowy jest podstawą rozwijania innych umiejętności takich jak wytrzymałość, zwinność czy szybkość,
  • poprawić sprawność i wrócić do aktywności po urazach i rehabilitacji - odpowiednio dopasowany trening pomoże Ci kontynuować efekty fizjoterapii.